Jesteśmy Murem Za Owsiakiem! - Solidarni z WOŚP ❤ Jerzy Owsiak ❤

Twórca Gadu-Gadu: Naprawdę ciekaw jestem jak „ciężko harują” Jurek Owsiak z żoną

Kilka dni temu, 9 lipca Łukasz Foltyn – twórca kultowego już komunikatora Gadu-Gadu – za pośrednictwem portalu społecznościowego Twitter skierował w Jerzego Owsiaka i Fundację WOŚP kilka personalnych ataków.

Ciężko powiedzieć po co i w jakim celu Foltyn publikuje takie wpisy. Wszak Gadu-Gadu kilka lat temu było głównym partnerem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i każdego roku przekazywało na licytacje złote numery owego komunikatora.

Pół roku temu sam Jerzy Owsiak napisał do Łukasza Foltyna. Wtedy Owsiak odpowiadał na zarzuty m.in. tego, że „”z Owsiaka robi się świętego, a ludzie przekazujący pieniądze czują się bohaterami, „i tylko pacjenci praktycznie żadnej korzyści z WOŚP nie mają”.

„Łukasz? Czy coś się stało? Gadu-Gadu czyniło (i nadal czyni) nieprawdopodobnie piękne historie wokół WOŚP! Wszystkich nas to bawiło, cieszyło, a na końcu z tych zdobytych także przez Ciebie i Twoją załogę pieniędzy, kupowaliśmy sprzęt medyczny. Jeśli, Łukasz, coś nie styka – OK! Każdy ma do tego prawo. Tylko błagam, zrób coś, o co prosimy od lat – jak nie grasz, nie przeszkadzaj” – napisał w  odpowiedzi Owsiak. „Napisałeś stek bzdur. Odpowiadamy na nie na fundacyjnych stronach” – dodał.

6 komentarzy

Skomentuj wpis

  • ZIB czy ty jesteś zdrowy na umyśle? Czy chociaż pofatygowałeś się przeczytać sprawozdania WOŚP? Idź się rozpędzić i walnąć głową w mur. Może pomoże.

  • Wielu ludzi(ja też) wspierało działania wośp, do czasu aż okazało się ze działania dla chorych są tylko skutkiem ubocznym, pretekstem do tego by choćby oszukiwać wspierających i wykorzystywać wszystkich do zapewnienia sobie wygodnego życia. Jeśli Owsiak będzie się reklamował prawdziwie tj” prawie 50% darowizn przeznaczam dla chorych a resztę dla siebie i znajomych” to każdy kto wpłaca będzie miał swiadomosc. Dziś jest to zwykłe naciaganie, zwłaszcza w kontekście niechęci do ujawniania dokumentów finansowych wąż wątłych elementów Fundacyjnej ukladanki.

  • Wiadomo czemu tak się stało. Gadu gadu nie jest już tak popularne jak dawniej, więc to tylko ślepa zazdrość. Jest dużo takich Gollumów, zrobiących wszystko dla pieniędzy, jak dla pierścienia.

  • No cóż… Zamiast tracić czas na takie wpisy zgłoś się od razu do tvpis do pisania pasków albo wymyslania wiadomości. Zrobiłeś w życiu coś fajnego jak na tamte czasy i skończyło się logiczne myślenie?