Jesteśmy Murem Za Owsiakiem! - Solidarni z WOŚP ❤ Jerzy Owsiak ❤

Uwaga na nowe oszustwo w sieci – hakerzy podszywają się pod WOŚP

28. Finał WOŚP odbędzie się w przyszły weekend i doskonale wiedzą o tym oszuści, którzy starają się wykorzystać akcję do własnych celów. Cyberprzestępcy rozsyłają fałszywe wiadomości, gdzie zachęcają do uiszczania wpłat. Te oczywiście nie trafiają na konta WOŚP.

Cyberprzestępcy nie próżnują i starają się skorzystać z okazji, jaką jest zbliżający się 28. Finał WOŚP, który odbędzie się 12 stycznia. Na początku roku oszuści zaczęli wysyłać fałszywe wiadomości, w których zachęcają do zaoferowania pomocy w akcji, ale tak naprawdę nie ma to nic wspólnego z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.
Wiadomość rozsyłana przez cyberprzestępców widoczna jest poniżej. Widzimy tutaj zachętę do wpłacenia darowizny poprzez stronę wosp.online. Nie jest to jednak oficjalna witryna Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Została stworzona przez oszustów i pod żadnym pozorem nie powinniście w tym miejscu uiszczać żadnych opłat.

Możemy się domyślać, że w najbliższych dniach oszuści będą próbować wykorzystać na różne sposoby zbliżający się 28. Finał WOŚP. Fałszywych wiadomości zapewne będzie więcej i cyberprzestępcy będą starali się okradać rodaków z pieniędzy, którzy będą myśleli, że przelewają kwoty w słusznym celu.
Prawdziwą stroną Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest www.wosp.org.pl. Jeśli chcecie wspomóc akcję, to wpłaty online powinniście dokonywać w tym miejscu.

źródło: komputerswiat.pl

Napisz komentarz

Skomentuj wpis