Jesteśmy Murem Za Owsiakiem! - Solidarni z WOŚP ❤ Jerzy Owsiak ❤

Wiemy co zdecydowało o powrocie Jerzego Owsiaka!

Podczas dzisiejszej konferencji Jerzy Owsiak przyznał, akcja „Murem za Owsiakiem” i „bardzo ważne słowa”, które padły na koniec mszy pogrzebowej Pawła Adamowicza zdecydowały o jego powrocie.

– Tydzień temu, kiedy składałem rezygnację, to broń Boże nie była próba ucieczki od odpowiedzialności – ocenił Jerzy Owsiak Reakcja Polaków była „nieprawdopodobna” i przeszła jego „najśmielsze oczekiwania”, czego „nie spodziewał się kompletnie”.

Jurek Owsiak podziękował również wszystkim za poruszające wpisy na bramie siedziby Fundacji, oraz te pojawiające się w mediach społecznościowych, tym Facebook. Zaznaczył też, że nigdy więcej nie chciałby być w takiej sytuacji.

– Bardzo za to dziękuję, za wzruszające teksty, za listy. Nigdy nie chciałbym powtórzyć akcji „Murem za Owsiakiem”. Słuchajcie, Polacy, dzięki temu, że jesteście, mówicie stanowcze „nie” temu, co najbardziej nam zagraża, czyli temu językowi nienawiści. Bądźmy wszyscy przeciwko językowi pogardy i nienawiści. – dodał.

Duży wpływ na Jerzego Owsiaka miała również msza pogrzebowa Pawła Adamowicza i jak zaznaczył „bardzo ważne słowa, które padły na koniec tej mszy”.

– To była taka „kropka nad i”, że jeszcze będąc w Gdańsku, nagrałem swoje oświadczenie, że wracam do Fundacji – wyjaśnił.

My #MuremZaOwsiakiem będziemy stać dalej. Jesteście z nami?

5 komentarzy

Skomentuj wpis