Jesteśmy Murem Za Owsiakiem! - Solidarni z WOŚP ❤ Jerzy Owsiak ❤

WOŚP kontra Koronawirus – już blisko 20 milionów od WOŚP przeznaczone na walkę

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy na walkę z koronawirusem przeznaczyła dotychczas blisko 20 milionów złotych! Warto zadać sobie jedno pytanie – dlaczego nikt głośno o tym nie mówi? W obszarze zainteresowania WOŚP są również testy na obecność koronawirusa w organiźmie.

Poniżej przedstawiamy wiadomość opublikowaną przez Jurka Owsiaka na łamach Facebooka:
Kochani,

Wczoraj Fundacja WOŚP zamówiła 50.000 Indywidualnych Pakietów Ochrony Biologicznej (IPOB). Na pakiet składa się kombinezon, buty, panoramiczne gogle, rękawiczki, worek na odpady, czyli to, czego dzisiaj najbardziej potrzebują walczący z koronawirusem lekarze i personel medyczny. Ogrom ludzi pracuje teraz nad całą logistyką dostawy z Chin. Robimy wszystko, by dotarła ona do nas tak szybko, jak to tylko będzie możliwe, nie powinno to trwać dłużej niż kilkanaście dni.

Fundacja WOŚP przeznaczyła na ten zakup blisko 16.000.000 złotych. Jednocześnie informujemy, że stworzyliśmy fundusz interwencyjny, wychodząc naprzeciw propozycjom bardzo wielu firm, które chciałyby wspomóc walkę z koronawirusem. W pierwszym szeregu stanęli nasi partnerzy, z którymi od wielu lat współpracujemy.
W obszarze naszego zainteresowania są także testy. Kolejną ważną i dobrą wiadomością jest, że polskie laboratorium Oncolab przy Uniwersytet Medyczny w Łodzi, całkowicie wyposażone w sprzęt przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, od dziś zaczyna wykonywać testy na koronawirusa. 1000 takich testów laboratorium otrzymało z Ministerstwa Zdrowia. My dodatkowo zakupimy specjalistyczne urządzenie – analizator, który pozwoli laboratorium wykonywać testy na 3 zmiany. Wielkie dzięki dla całej załogi, która podjęła się takiej pracy!

Dziękujemy za ogrom Waszego wsparcia w mailach, sygnałach nadsyłanych do Fundacji. O wszystkich działaniach na bieżąco informujemy Ministra Zdrowia prof. Łukasza Szumowskiego. Także na bieżąco będziemy dzielili się wszelkimi informacjami na ten temat na stronach internetowych Orkiestry.

Tym samym, na dzień dzisiejszy, wartość wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w walce z koronawirusem wynosi blisko 20.000.000 złotych.

Jurek Owsiak

fot. Fotograf michon.
42 komentarze

Skomentuj wpis

 • Do zołza : jakbyś zagłebiła się w temat to byś wiedziała że wośp chcieli kupić respiratory ratujace życie, tylko nigdzie nie ma cały świat ustawia się w kilkumiesiecznych kolejkach po zakup respiratorow. Owsiak kupuje to co można dostać teraz .

 • Z naszych nie z naszych co to ma za znaczenie? Czy rządzą pieniądza aż tak wyzbyła co niektórych z najważniejszych życiowych wartości jakimi są honor i godność do siebie Samego ale tez szacunek, zrozumienie, chęć pomocy drugiemu człowiekowi ? I podkreślę ze nie jestem jakakolwiek zagorzała siostra miłosierdzia ani tez moherem z kościelnych ławek!!! Ludzie!! Otwórzcie OCZY ! Czy naprawdę jesteście tak zaślepieni głupota? Cichociemni jak Ci co nie zauważyli kto tak naprawdę mordował Żydów podczas II wojny ? Czy aby napewno był to Hitler? A może gdybyście się tak zainteresowali nie tym kto daje i ile i z czyich i za kogo tylko tym czy czasem nie SPISEK RZĄDZI ŚWIATEM ? Czy wirus z którym zmaga sie teraz cały świat nie jest przypadkowy ? Czy wydarzenia przeszlosci które juz sie wydarzyły nie sa wypisande jedne po drugich w grze karcianej Steve’a Jacksona „ Iluminati”? Obecnie zagrana karta jest karta zatytuowana „ Epidemic” ! Macie czas, dużo czasu wiec możecie Nie poprzez jednen przypadkowy artykuł w necie ! A zagłębili się tak naprawdę porządnie ! Rotshwildowie kim są ?

 • Dlaczego TVP nie informuje w wiadomościach o takich ważnych rzeczach?! Tylko trąbią o korona wirusie i sieją panikę a pochwalić za dobre czyny to nie potrafią pana Owsiaka

 • Zołza tyle ludzi i firm przekazało pieniądze na walkę z kronawirusem czemu rząd nie kupuje za te pieniądze respiratorów? Jurek jak zawsze zaspokaja pierwsze potrzeby i dba o bezpieczeństwo najważniejszych osób, które muszą być bezpieczne żeby ratować nam życie.

 • Do Zołza- jeśli personel zachoruje bo nie bedzie miał sprzętu i materiału ochronnego to zapewniam Cię że nikt Cię do tego redpiratora nie podłączy!!!

 • Najłatwiej krytykować ….dołożyć ziarenko goryczy…..dlaczego? z zazdrosci zawiści? My jako naród nawet w obliczu takiej zarazy potrafimy tylko wbijać szpile LUDZIE OCKNIJCIE SIĘ Z TEJ ZAWIŚCI w ostatecznym rozliczeniu kazdy z nas dostanie tyle samo ani trochę wiecej ani mniej ….trumna albo urana…. DOCENIAJMY dobre gesty czy to wazne skąd te pieniądze ważne że na szczytny cel ratowanie ludzkiego życia byc moze mojego a moze twojego krytykancie kiedyś każdy z nas moze być w sytuacji kiedy bedzie potrzebował pomocy a wtedy nie ma miejsca na pytania skąd jest sprzęt testy leki LICZY SIĘ ŻYCIE!!!! Ogromny szacun dla Orkiestry i p. Jurka

 • Jurek jesteś wielki, wiedziałam że możemy na Ciebie liczyć. Na co dzień korzystam z wielu sprzętów zakupionych przez Orkiestrę. Niech gra do końca świata 👍👌

 • A gdzie rząd premier i minister zdrowia brawo dla Owsiaka i ludzi którzy mu pomagają trudny okres dla nas wszystkich więc pomóżmy siedząc w domach bądźmy zdyscyplinowani a te nie godziwe komentarze to powinny być adresowane właśnie do rządu i do kościoła tych proszę rozliczać a nie Jurka

 • Jak zwykle zawzieci katolicy ujadają a to przeciez wielka pomoc dziękuję p.Jurkowi.Jeśli zachorujecie proponuję nie korzystać z pomocy Owsiaka i czekać na pomoc rządu mimo to życzę zdrowia

 • Jak czytam te komentarze tych prostaków typu” ciekawe czy przekazał czy wziął dla siebie,itp” to mnie krew zalewa. Każda fundacja pobiera sobie procent i to nieraz spory ale tak już jest ale co po niektóre dzbany poniżej tego nigdy nie zrozumieją dopóki nie będą nagle musieli skorzystać z pomocy którejkolwiek fundacji.

 • Wow 20 milionów. Skąd mają tyle pieniędzy? Asa to nasze że zbiórek…. te % co biorą dla siebie jako dla fundacji? Miło z ich strony że nam je dają… Mają serce i gest.

 • A Rydzyk zamiast dać ze swoich miliardów to wola o więcej. Wiadomo, że Owsiak nie daje ze swojej kieszeni bo skąd ma mieć ale finanse z jego fundacji od darczyńców idą na pomoc. A księża w jaki sposób pomagaja? A pan prezes jak pomaga gdzie się chowa jak kaczka w tataraku?

 • Przedszkole nr 1 we Władysławowie jest inicjatorem zbiórki na szpital w Pucku Pragniemy zakupić reduktory tlenu za uzbieraną kwotę. Dołącz do nas❤https://zrzutka.pl/szpitalpuck?utm_medium=mail&utm_source=postmark&utm_campaign=payment_notification&utm_medium=social&utm_source=messenger&utm_campaign=sharing_button

 • Anonim-jak jesteś taki zawzięty i dumny i dołożyłeś choć grosz do puszki to jak ty czy ktoś ci bliski bedzie w potrzebie to napisz oswiadczenie ,ze nie chcesz korzystać ze sprzetu zakupionego przez WOŚP ! Żeby nie ten człowiek nie mielibysmy nic !pracuję w Ochronie Zdrowia 41 lat i wiem co piszę!!!

 • Podobno PIS zablokował import z Chin środków ochrony personelu medycznego przez inne podmioty niż rząd. Nie wiadomo więc czy dojadą.

 • Anonim
  23 marca 2020 o 16:51
  A ile ukradł to jego. Tu rzuci tam rzuci bo musi a reszta w kieszen.

  Nawet gdy by to była prawda to przynajmniej pomaga A ten darmozjad z Torunia jeszcze ręki kasę. Żenada.

 • Chcialabym sie dowiedziec w jaki sposob i ile przeznaczyl kosciol na pomoc.Narazie tylko sie modla to chyba nie wystarczy