Jesteśmy Murem Za Owsiakiem! - Solidarni z WOŚP ❤ Jerzy Owsiak ❤

WOŚP otrzymało potwierdzenie od Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że Jerzy Owsiak napisał SMSa do Ministra Zdrowia z propozycją pomocy przy walce z koronawirusem całej Fundacji WOŚP. Łukasz Szumowski szybko odpisał na wiadomość. Prosił też o jeden, dwa dni na odpowiedź. Poniżej prezentujemy wiadomość Jurka Owsiaka w tej sprawie:
Jest nas w biurze tyko kilka osób, ale cała Fundacja WOŚP pracuje pełną parą. Mocno ruszyła także nasza inicjatywa „Pomagamy!” – https://pomagamy.wosp.org.pl. Stworzyliśmy mapę punktów, gdzie niesiona jest pomoc – to dzięki firmie Esri Polska, naszych niezawodnych w tych sprawach przyjaciołach. Każdego dnia strona działa sprawniej, ponieważ życie pisze najlepszy scenariusz i potrafi zweryfikować każdą sytuację. Generalnie – pomoc jest już udzielana nie tylko w Polsce, bo także, jak się okazuje, nasi przyjaciele ze sztabu w Brukseli utworzyli podobną akcję u siebie.

Otrzymaliśmy także potwierdzenie od Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego w sprawie naszej oferty pomocy. Konkretnie chodzi o specjalistyczne łóżka do intensywnej terapii. Jeszcze 3 dni temu mieliśmy deklarację dostępności 100 sztuk, na dziś jednak zdołaliśmy kupić 35. Szybko dopinamy formalności, bo, jak poinformował nas producent, były już kierowane do Grecji. Jak tylko wszystko sfinalizujemy, natychmiast głośno o tym powiemy.
Chcemy także pomóc w dostarczaniu maseczek chirurgicznych, głównie z myślą o takich miejscach jak hospicja czy domy pomocy społecznej. Jeszcze ich nie mamy. To także dzisiaj produkt deficytowy, ale niemalże każda godzina przynosi nowe w tym temacie informacje. Fundacja gotowa jest kupić ich większą ilość. Mamy doświadczenie także w masowej wysyłce przesyłek, a to z kolei dzięki naszym kolejnym przyjaciołom z Finału – firmie UPS Polska. Każdy Finał to 1700 sztabów i czasem kilka przesyłek do każdego z nich. Teraz chodzi o chociażby kilkaset placówek w Polsce.

Podziwiamy inicjatywy obywatelskie, które, nie czekając na działania systemowe, podwijają rękawy i ruszają z bardzo konkretną pomocą. Masę osób w całej Polsce szyje maseczki z powierzonych materiałów. Ogromne jednak ukłony przede wszystkim dla tych, którzy są na pierwszej linii i nie schodzą ze swoich miejsc pracy. To nie tylko lekarze i personel medyczny, ale także sprzedawcy, kierowcy komunikacji miejskiej, wszystkie służby miejskie, a także policja, straż pożarna, wojsko i wiele innych.
Oprócz całej pracy i pomocy Fundacji WOŚP, do czego jesteśmy powołani, zapraszam także na stronę Kręciołatv. Codziennie montujemy dwugodzinny program muzyczny ku pokrzepieniu serc tych, którzy w domach spędzają teraz swój czas (dzisiejszy odcinek: https://youtu.be/JuhyiNJTofI). Można na przykład obejrzeć koncert Kazika i Kultu z 1986 roku! Takie perełki wyciągamy i Wam prezentujemy!

Każdy dzień przynosi wiele różnych wiadomości, ale pamiętajcie – Fundacja jest w pogotowiu i na ile będzie mogła, będzie pomagała wszystkim Polakom. Dziękujemy za moc słów wsparcia skierowanych w naszą stronę, ale także wyjaśniam – wszelkiego rodzaju poważnych zakupów sprzętu medycznego będziemy dokonywać tylko w koordynacji z Ministerstwem Zdrowia.

Jerzy Owsiak
Minister Zdrowia – Łukasz Szumowski napisał SMS’a do Jerzego Owsiaka – chodzi o walkę z koronawirusem

1 komentarz

Skomentuj wpis