Jesteśmy Murem Za Owsiakiem! - Solidarni z WOŚP ❤ Jerzy Owsiak ❤

WOŚP walczy z koronawirusem, a TVP INFO atakuje fundację

Internet obiegło nagranie, na którym widać jak na każde opakowanie maseczek ochronnych wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przyklejają charakterystyczne czerwone serduszka z logiem fundacji. Internauci pytają, o co właściwie chodzi fundacji Owsiaka – o pomoc w walce z epidemią, czy o promocję własnego szyldu? – czytamy na głównej stronie TVP Info.
Cały materiał TVP możecie przeczytać w tym miejscu.

Do sprawy postanowił odnieść się sam Jerzy Owsiak, który na Facebooku pisze:

Taką wiadomość zamieściło TVP Info:

https://www.tvp.info/…/wosp-walczy-z-epidemia-czy-promuje-s…

Gdyby ktokolwiek z narodowej telewizji zapytał, to byśmy spokojnie wszystko wyjaśnili. Ale ponieważ TVP nie ma w zwyczaju pytać o cokolwiek, to wyjaśniam w odpowiedzi na ich artykuł.

Pamiętacie wymazane serduszko, które pokazało się w Telewizji Polskiej? To pokazało absolutnie skandaliczny brak standardów nowej wtedy telewizji narodowej. Obśmiali to wszyscy, bo oprócz totalnie obraźliwego tonu, było to także zaprzeczeniem zasad pracy dziennikarskiej. A to właśnie w Telewizji Polskiej 27 lat temu powstała inicjatywa Orkiestry!
Tymczasem od momentu wymazania serduszka, rok w rok, TVP Info i cała Telewizja Publiczna skrupulatnie pomijają wszelkie informacje na temat działań WOŚP. Nie szarpaliśmy się z tym, a nawet mieliśmy dużo zdrowego śmiechu, kiedy w Wiadomościach usłyszeliśmy idiotyzmy na temat organizowanego przez nas Festiwalu Pol’and’Rock (dawniej Przystanku Woodstock). Generalnie – nie istnieliśmy przez ostatnie lata w tych mediach, nie istniejemy i nie mamy z tym problemu.

TVP Info ma jednak cały czas problem z sercem WOŚP, postanowiła więc podać tę idiotyczną wiadomość o „oklejaniu maseczek”.

Tak więc wyjaśniam – wszystkie maseczki, co potwierdzi każda kupująca je w Chinach instytucja, przychodzą w wielkich pudłach, tzw. opakowaniach zbiorczych, do których są na luzie wsypywane w dużych ilościach. W naszym magazynie musimy je więc przepakować do mniejszych paczek i przygotować przesyłki, które następnie są nadawane bezpośrednio do szpitali czy Domów Pomocy Społecznej. To jest kluczowa praca, którą wykonujemy. Listę miejsc, gdzie trafiają zakupione przez WOŚP maseczki, na bieżąco aktualizujemy na stronie Fundacji – https://www.wosp.org.pl/…/sprawdz-gdzie-trafia-sprzet-covid…

A dlaczego na paczki naklejamy serduszka? Żeby było wiadomo, że to wsparcie zakupione dzięki darczyńcom Fundacji WOŚP i żeby nie dało się tego wymazać, jak to TVP Info ma w swoim zwyczaju. W ten sposób rozliczamy się z każdej złotówki, jaka w zaufaniu jest nam powierzana.
Wczoraj wielkim, wręcz ogromnym samolotem przyleciało do Polski 10.000.000 masek – tyle TVP podało w Wiadomościach i daj Boże, żeby ich tyle było, bo zdarza się też, że podane przez Telewizję cyfry są momentami z pogranicza fantazji. Bywa, że śmieje się z tego cała Polska. Wspomnę chociażby o 400 tonach ładunku w brzuchu wielkiego samolotu (co także okazało się liczbą mocno przesadzoną), które na antenie TVP Info zamieniły się w – uwaga! – 100 milionów ton! Z rzeczywistością nie ma to nic wspólnego.

A chciałbym zauważyć, że w sumie organizacje pozarządowe i samorządy, ratując zdrowie i życie obywateli, również kupiły ogromną ilość maseczek, jeśli nawet nie więcej. Musimy więc zadbać o to, żeby Polacy nie uznali, o co zapewne bardzo się będą Wiadomości TVP starały, że tylko i wyłącznie polskie państwo zajmuje się zakupem maseczek i pomaga szpitalom. No więc – nie! Te dary, na których zobaczycie serduszko WOŚP, znalazły się w szpitalach dzięki obywatelom, którzy przekazywali swoje pieniądze na Fundusz Interwencyjny (zachęcam do wpłat: https://www.wosp.org.pl/pomagamy/fundusz-interwencyjny), a także przekazywali Orkiestrze pieniądze podczas ostatniego Finału WOŚP.
Do tej pory Fundacja WOŚP wydała na sprzęt medyczny oraz środki ochrony osobistej dla lekarzy i personelu medycznego w sumie 36 milionów złotych. Samych maseczek kupiliśmy 2.600.000 sztuk. Do dzisiaj wysłaliśmy ich 1.640.000. W tym momencie kończymy wysyłkę maseczek do wszystkich 330 oddziałów ginekologiczno-położniczych oraz kolejnych DPS-ów, które po taką pomoc się do nas zgłosiły. Na kolejnych maseczkach, które będziemy wysyłali do potrzebujących placówek, także będzie naklejone serduszko Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

I na koniec – zawsze mówimy, że jak chcesz pomagać – pomagaj, a jak nie chcesz – Twoje prawo, ale prośba – nie przeszkadzaj. To takie proste.

5 komentarzy

Skomentuj wpis

  • Jurku💗 brawo Wy- WOŚP i brawo My-społeczeństwo = RAZEM 👍👍👍!!!!!!
    Natomiast TvPis 👎🏽👎🏽👎🏽👎🏽👎🏽👎🏽👎🏽 (cieniasy, tylko na to ich stać). Dnoooo!!!