Jesteśmy Murem Za Owsiakiem! - Solidarni z WOŚP ❤ Jerzy Owsiak ❤

WOŚP: „Zwycięstwo idei solidarności”

Kilkanaście minut temu na oficjalnej stronie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pojawił się wpis podsumowujący ostatnią kwestę Pana Prezydenta Pawła Adamowicza. Jak pisze WOŚP zbiórka okazała się nieprawdopodobnym zwycięstwem idei solidarności!

Od samego początku pragnęliśmy, aby ta ostatnia skarbonka Pana Prezydenta mogła przynieść jak najlepszy efekt w szpitalach w ukochanym mieście Pana Prezydenta – Gdańsku. Powróciła jednak do nas fantastyczną klamrą sytuacja z początku grania Orkiestry. Kiedy 27 lat temu zapraszaliśmy do bycia z nami w I Finale, mieliśmy bardzo jasno określony cel – zbieramy pieniądze dla Oddziału Kardiochirurgii Dziecięcej Centrum Zdrowia Dziecka. Jednak wynik tej zbiórki przeszedł nasze i Polaków najśmielsze oczekiwanie. Zebraliśmy dziesięciokrotnie więcej pieniędzy, niż sobie wymarzyliśmy stawiając taki konkretny cel. Dzięki temu mogliśmy kupić sprzęt nie tylko dla ośrodka w Warszawie, ale dla wszystkich ośrodków kardiochirurgii dziecięcej w Polsce, w tym dla ośrodka gdańskiego.  – czytamy na stronie fundacji WOŚP.

A jak fundacja komentuje wynik zbiórki?

Dzisiejszy wynik zbiórki tak samo kosmicznie nas zaskoczył. Jako Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy chcemy zaproponować, aby za te ogromne pieniądze kupić – zgodnie z celem 27. Finału WOŚP – sprzęt dla szpitali pediatrycznych w całym województwie pomorskim. Ta nieprawdopodobna zbiórka i ten niesamowity gest ludzi z całej Polski i z całego świata może uczynić bardzo wspaniałych rzeczy, o których na początku ani Patrycja, ani my, ani wielu wspierających akcję nawet w najśmielszych marzeniach nie myślało.  – komentuje fundacja.

Fundacja informuje również, że rozpoczęła już procedurę zakupu karetki neonatologicznej dla Szpitala Św. Wojciecha w Gdańsku. Fundacja jest już również po rozmowach z Oddziałem Kardiochirurgii Dziecięcej im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która równeiż przesłała już zapotrzebowanie na niezbędny sprzęt.

Od początku mówimy, że razem możemy tworzyć rzeczy niezwykłe, góry przenosić, w atmosferze przyjaźni, w atmosferze życzliwości i wzajemnego szacunku.- dodaje na końcu fundacja WOŚP.

Foto: fundacja WOŚP - Gdańsk, fot. Łukasz Widziszowski

Napisz komentarz

Skomentuj wpis