Jesteśmy Murem Za Owsiakiem! - Solidarni z WOŚP ❤ Jerzy Owsiak ❤

WUM podziękował WOŚP i Jurkowi Owsiakowi za działalność na rzecz pacjentów

Jerzy Owsiak odebrał w 25 marca z rąk prof. Mirosława Wielgosia uchwałę Senatu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego z wyrazami poparcia dla działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Ostatni finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się 13 stycznia. Tym razem wolontariusze WOŚP zbierali pieniądze na sprzęt dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. W tegoroczną edycję WOŚP zaangażowanych było 120 tysięcy wolontariuszy oraz pracownicy 1700 sztabów. Na kwotę zebraną kwotę złożyły się zbiórka publiczna – 87 045 213,67 zł, pozostałe darowizny przekazane na cel akcji – 88 893 503,89 zł oraz dary rzeczowe w postaci sprzętu medycznego, który WOŚP przekaże bezpośrednio szpitalom o wartości 989 916,77 zł.

Podczas uroczystości wręczenia szefowi fundacji uchwały Senatu WUM Jurkowi Owsiakowi towarzyszyli prof. dr hab. n. med. Bohdan Maruszewski, prof. dr hab. n. med. Piotr Burczyński, a także członkowie i przyjaciele WOŚP.

Rektor WUM odczytał treść uchwały uniwersyteckiego Senatu – podkreślając, że została przyjęta jednogłośnie:

„My, Senat Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego dziękujemy Jurkowi Owsiakowi i Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy za ogromne wsparcie jakiego Fundacja od wielu lat udziela szpitalom klinicznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i całej polskiej medycynie. Dzięki istnieniu WOŚP i energii Jurka Owsiaka możemy skuteczniej pomagać pacjentom. Polska ochrona zdrowia nie byłaby w tym miejscu, w którym jest, gdyby nie działalność Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, tysięcy wolontariuszy i milionów darczyńców. Skala wsparcia Fundacji dla placówek medycznych jest nie do przecenienia. WOŚP wyposaża szpitale kliniczne WUM od pierwszego Finału w 1993 roku. Łączna wartość urządzeń medycznych przekazanych naszym jednostkom wynosi 23 872 667 złotych. Społeczność akademicka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zawsze wspierała Fundację i nadal będzie grać razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Tolerancja, niesienie dobra, pomaganie innym, wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka, solidarność ze słabszymi to idee, którymi się kierujemy w życiu oraz w duchu których kształcimy i wychowujemy kolejne pokolenia studentów i młodych kadr naukowych. Wokół idei wspólnego tworzenia dobra i wsparcia bliźniego udało się Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zgromadzić miliony ludzi, a Orkiestra stała się fenomenem nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Nie zaprzepaszczajmy tej cennej i potrzebnej Inicjatywy. Bądźmy razem, dzielmy się dobrem, w solidarności i bliskości szukajmy siły i oparcia, by Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała do końca świata i jeden dzień dłużej.”

„Kiedy 27 lat temu organizowaliśmy pierwszy Finał Orkiestry, a naszą ambicją było zebranie pieniędzy na zakup płucoserca na oddział kardiochirurgii dziecięcej CZD, nawet przez chwilę nie przypuszczaliśmy, że zmierzymy się z niezwykłą materią jaką jest ludzka solidarność, życzliwość, radość tworzenia i wspólnego bycia, a przede wszystkim chęć niesienia pomocy innym. Ta energia przełożona została na blisko 60 000 urządzeń medycznych, które pracują w polskich szpitalach, nie tylko dziecięcych. Najbardziej cieszy nas natomiast fakt, że od samego początku mogliśmy skupiać się na urządzeniach z najwyższej półki” – mówił Jerzy Owsiak, dziękując za wyróżnienie.

WUM docenił dokonania WOŚP oraz Jurka Owsiaka już w styczniu po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza podczas gdańskiego finału.

Napisz komentarz

Skomentuj wpis