Jesteśmy Murem Za Owsiakiem! - Solidarni z WOŚP ❤ Jerzy Owsiak ❤

28. Finał WOŚP: ile pieniędzy udało się już zebrać? Sprawdzamy!

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się wielkimi krokami. Na trzy dni przed tym wyjątkowym dniem sprawdzamy ile pieniędzy udało się już zebrać.

Na rzecz 28. Finału zebraliśmy już: 7 144 078 złotych. To naprawdę świetny prognostyk przed zbliżającą się niedzielą. 51 335 złotych to kwota zebrana z SMSów, które w dalszym ciągu można wysyłać pod numer 75565 w treści wpisując SERCE (koszt 6.15 zł z VAT). 3 793 994 złotych to kwota zebrana w trwająch aukcjach allegro. Obecnie aktywnych jest 26949 licytacji, a ta liczba stale rośnie. Pozostała kwota to m.in. bezpośrednie wpłaty oraz już zakończone imprezy, które odbywają się na całym świecie.
28. Finał WOŚP odbędzie się 12 stycznia 2020 roku, a jego celem będzie pozyskanie środków na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. W drugą niedzielę stycznia 120 tysięcy wolontariuszy będzie kwestowało na rzecz WOŚP na ulicach nie tylko Polski, ale i kilkudziesięciu miast na całym świecie. Odbędzie się wiele tysięcy koncertów, imprez, happeningów i organizowanych całkowicie oddolnie wydarzeń.

FOTO. Michal Kwaśniewski

Napisz komentarz

Skomentuj wpis