Jesteśmy Murem Za Owsiakiem! - Solidarni z WOŚP ❤ Jerzy Owsiak ❤

„Dobro wraca!” – synek autorki „Ostatniej puszki Adamowicza” zoperowany w oddziale im. WOŚP

Nikt w szpitalu nie wiedział, że to ja – mówi Patrycja Krzymińska, słynna krawcowa, która wymyśliła akcję „Zapełnijmy ostatnią puszkę Pana Prezydenta dla WOŚP”. We wtorek Jaś, dwuletni syn Patrycji, przeszedł operację serca na oddziale Kardiochirurgii Dziecięcej im. WOŚP na gdańskiej Zaspie.

Zaledwie dwa dni po zabiegu kardiochirurgicznym Jaś tryska energią. Żąda, by starsza siostra, Julka, zaprowadziła go na korytarz, gdzie konserwator naprawia windę. A potem musi jeszcze pobawić się samochodzikiem…

FOTO. Karol Makurat

Patrycja Krzymińska ubrała się na spotkanie z dziennikarzem specjalnie w koszulkę z inicjałami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Siedzimy na oddziale, gdzie na prawie każdym monitorze, inkubatorze przyklejone jest serduszko Orkiestry. Oddział nosi imię WOŚP i przez ostatnie lata co najmniej 70 proc. sprzętu medycznego, z którego korzysta kilkaset małych pacjentów rocznie, została zakupiona z ogólnopolskiej zbiórki. Zbiórki, w którą po zamordowaniu prezydenta Pawła Adamowicza włączyła się w styczniu tego roku nikomu wówczas nieznana krawcowa z Borkowa pod Gdańskiem – Patrycja Krzymińska.

– Wcześniej, od dziecka pomagałam Orkiestrze, wrzucając pieniądze do puszek wolontariuszy – mówi Patrycja Krzymińska. – W tym roku miało być tak samo. Niesamowitym wstrząsem był jednak widok ostatnich zdjęć prezydenta Pawła Adamowicza stojącego na ulicy z niewypełnioną do końca puszką.

Cały materiał możecie przeczytać na stronie dziennikbaltycki.pl.

Napisz komentarz

Skomentuj wpis