Jesteśmy Murem Za Owsiakiem! - Solidarni z WOŚP ❤ Jerzy Owsiak ❤

Facebookowa zbiórka do puszki Pawła Adamowicza największa w Europie

Prawie 16 milionów zebrano w ostatniej puszce Pawła Adamowicza na rzecz WOŚP. W zbiórce udział wzięło ponad 260 tysięcy osób, a sama akcja była największą w historii portalu Facebook w Europie.

– Bardzo cieszymy się, że nasze narzędzia pomogły w mobilizacji tak imponującej energii i dobrej woli w celu realizacji szlachetnego celu – mówią portalowi wirtualnemedia.pl przedstawiciele polskiego oddziału Facebook.

Ten sam portal ustalił, że zbiórka „Zapełnijmy ostatnią puszkę Pana Prezydenta dla WOŚP” była największą zbiórką w historii Facebook zorganizowaną w Europie oraz regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka).

– Dawanie ludziom siły do budowania wspólnoty jest podstawowym elementem misji Facebooka i tworząc w 2015 roku narzędzia do zbierania funduszy chcieliśmy ułatwić ludziom wspieranie celów, które są dla nich ważne. Od 2017 roku przycisk Przekaż datek, zbiórki charytatywne oraz zbiórki urodzinowe na rzecz organizacji pozarządowych dostępne są również w Polsce. – piszą w dalszej części wiadomości do wirtualnemedia.pl przedstawiciele Facebooka.

2 komentarze

Skomentuj wpis

  • Pomaganie to moje motto życiowe . Z ogromną przyjemnością będę z rodziną wspierał Jurka Owsiaka bo to w nim i jego orkiestrze jest nadzieja na lepsze jutro.Pozdrawiam