Jesteśmy Murem Za Owsiakiem! - Solidarni z WOŚP ❤ Jerzy Owsiak ❤

Jurek Owsiak żąda przeprosin od Kaczyńskiego. „Powiedział pan nieprawdę”

Jurek Owsiak już nie raz wojował na polskiej scenie politycznej, wypominając politykom ich decyzje czy niedotrzymane obietnice. Teraz jednak prezes WOŚP zwrócił się do samego Jarosława Kaczyńskiego i żąda od niego przeprosin za słowa, które jego zdaniem były nieprawdziwe.

Jurek Owsiak powszechnie kojarzony jest z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy oraz festiwalem muzycznym Pol’and’Rock. Działacz charytatywny cieszy się ogromnym uznaniem w polskim społeczeństwie, a organizowane przez niego akcje popierane są przez miliony. W finał WOŚP angażują się zarówno przeciętni Polacy, jak i największe firmy, biznesmeni czy celebryci oraz politycy, a wszystko po to, by nieść pomoc potrzebującym. Ta gigantyczna inicjatywa niesie niestety za sobą również przykre aspekty, lider bowiem co chwilę musi odpierać ataki ze strony licznych przeciwników.

Choć sam głośno mówi, że nie chce mieszać się w polską politykę, często zdarza mu się głośno wypominać błędy rządzącym, przytaczać ich nieprawdziwe wypowiedzi czy obietnice, których nie udało się spełnić. Teraz Jurek Owsiak po raz kolejny zabrał głos i zwrócił się bezpośrednio do Jarosława Kaczyńskiego. Żąda od niego przeprosin za słowa, które jego zdaniem nie były zgodne z prawdą.

Jurek Owsiak żąda przeprosin od Jarosława Kaczyńskiego

Ulubionym sposobem prezesa WOŚP na komunikację z politykami jest publikacja długich postów w mediach społecznościowych. Teraz po raz kolejny zastosował tę metodę, zwracając się do prezesa PiS z żądaniem przeprosin, za nieodpowiednie użycie wypowiedzi Agnieszki Holland.

– Agnieszka Holland, Panie Prezesie, to artystka i twórczyni, która zapisuje piękne karty opowieści o polskiej sztuce. O sztuce tej m.in. dzięki Agnieszce Holland na całym świecie mówi się z podziwem i uznaniem! Agnieszka Holland była z nami na Najpiękniejszym Festiwalu Świata – Pol’and’Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą. Publiczność Akademii Sztuk Przepięknych słuchała jej mądrych wypowiedzi na temat sztuki i odwagi twórczego życia – rozpoczynał się jego wpis.

Dalej Jurek Owsiak przeszedł do rzeczy i zarzucił Kaczyńskiemu „nadużycie” przejawiające się w tym, że „kompletnie przeinaczył jej [Agnieszki Holland – przyp. red.] słowa”.

– Mówiąc krótko – powiedział Pan nieprawdę. A to nieładnie! – stwierdził.

Cały wpis podsumował żądaniem przeprosin reżyserki.

– Proszę więc Panią Agnieszkę Holland przeprosić. Zajmie to 5 minut – i po krzyku! – możemy przeczytać.

Jarosław Kaczyński przywołał słowa Agnieszki Holland

Przypomnijmy, iż kilka lat temu reżyserka podczas protestów pod sejmem głośno wypowiedziała znamienite słowa.

– Kochani walczymy o to, żeby było tak, jak było – mówiła.

Do tego stwierdzenia podczas sobotniej konwencji PiS odniósł się Jarosław Kaczyński.

– Są tacy, którzy chcą nam odebrać wolność poglądów, wolność słowa, wolność sumienia i religii (…) którzy w gruncie rzeczy zapowiadają, że w Polsce jeśli zwyciężą to zniesiona zostanie demokracja, a ogromna część społeczeństwa, która ma inne poglądy inne niż te które oni głoszą, będzie wyłączona z czynnej polityki – usłyszeliśmy.

Dalej bezpośrednio przywołał słowa Agnieszki Holland, co skutkowało oburzeniem Gildii Reżyserów Polskich oraz wystosowaniem przez nich listu otwartego do prezesa.

– Ta kampania będzie rozstrzygać czy równość i wolność będzie podważona. Pani Holland powiedziała kiedyś, nie tak dawno, te słowa, które są tak często powtarzane, „żeby było, jak było”. Ale jeśli nasi przeciwnicy wygrają, to będzie gorzej, niż było – dodał.

Jak na razie zarówno Prawo i Sprawiedliwość, jak i sam Jarosław Kaczyński nie odnieśli się do żądania, które wystosował Jurek Owsiak.

źródło: pikio.pl

Napisz komentarz

Skomentuj wpis