Jesteśmy Murem Za Owsiakiem! - Solidarni z WOŚP ❤ Jerzy Owsiak ❤

„Lichocka efekt”. Jego córka jest w śpiączce, a on dziękuje PiS za 2 mld dla TVP i „krytykuje” Owsiaka

W czwartek Sejm przegłosował przekazanie blisko 2 mld złotych na TVP i Polskie Radio. Ojciec chorej dziewczynki w śpiączce nagrał „podziękowania” za to, że pieniądze zostały przekazane na telewizję, a nie ochronę zdrowia.

Pan Rafał jest ojcem Moniki, która leży w szpitalu. Dziecko jest w śpiączce. Nagrał podziękowania dla Sejmu za 2 mld złotych przekazane na TVP. Na początku nagrania mówi, że jest wzruszony i ociera oko środkowym palcem. To nawiązanie do gestu posłanki PiS Joanny Lichockiej, która po wygranym głosowaniu pokazała tenże palec opozycji, tłumacząc potem, że „pocierała się pod okiem”.
– Jestem z Monisią w szpitalu, ona jest w śpiączce. Ma na dobę 30 minut ćwiczeń z fizjoterapii. Czyli 23 i pół godziny na dobę leży. I to jest wzruszające, bo ona leży i odpoczywa. Jej mięśnie mogą odpocząć, stawy mogą odpocząć i płuca. W płucach spokojnie może się coś zebrać, nie ma pośpiechu – mówi pan Rafał. Z tyłu na szpitalnym łóżku widzimy jego córkę.

Mężczyzna dodaje, że podoba mu się, że te 2 mld poszły na telewizję, a nie do szpitala, bo „przynajmniej jest tu spokój i cisza, nic się nie dzieje. Jestem pewny, że pan Kurski i pani Holecka nakręcą jakiś film, program, że jak Moni go obejrzy, to po prostu wstanie z tego łóżka i pójdzie pod sejm z kwiatami, albo najpierw do telewizji”.

Po chwili pan Rafał dodaje, że ona go chyba nie obejrzy, bo w szpitalu „oprócz odpadającej farby i pleśni, nie ma telewizora”.
Złośliwy Owsiak

– Jest tylko taki mebel, ten Owsiak złośliwie go przyniósł, postawił go tutaj, ja na nim śpię i przez to nie można postawić telewizora – mówi ojciec Moniki, pokazując leżankę, której zakup był możliwy dzięki zbiórce WOŚP. Wyjaśnia, że tak spałby na parapecie, ale przynajmniej włączyłby córce film.

Pod postem pana Rafała pojawiły się komentarze z wyrazami współczucia i życzenia powrotu córki do zdrowia. Jest też krytyka poczynań rządu i sposobu rozporządzania pieniędzmi przez PiS.

źródło: onet.pl

6 komentarzy

Skomentuj wpis

  • Niestety. Dla tego rządu ważniejsza jest propaganda i pierdoły telewizyjne niż zdrowie własnych obywateli… Naprawy lub całkowitej reformy bądź dofinansowania wymaga cały NFZ ale oczywiście nieeee. Trzeba na publiczną telewizję dać żeby było gdzie ludziom wodę z mózgów robić. Chciałbym teraz zobaczyć w publicznej telewizji jak informują o oburzeniu polaków w tej sprawie , jak pokazują gest Lichockiej i nagłaśniają tą sprawę bez jakiejkolwiek manipulacji – oczywiście, że tego nie zobaczę i oczywiście, że obywatel, jego zdrowie i prawa są dla obecnej władzy nic nie warte po za tym jedną wartością która się dla tych polityków liczy – pieniądz i władza. Polacy są tylko dojną krową a ci co chorzy przynoszą straty więc się nie liczą… Jak ja bym chciał żeby ktoś w końcu złapał tą bandę za łby i przejechał się nimi po asfalcie.

  • Mam wrażenie, że autor tego tekstu nie kuma ironii w głosie tego zrozpaczonego ojca

  • Mam nadzieję, że każdy zrozumiał tę ironię o Owsiaku i braku telewizora na którym można by było oglądać TVPis. Życze wszystkiego dobrego i powrotu córki do zdrowia!

  • Przykra sytuacja, ale z drugiej strony? Wykorzystując chorą córkę do odpowiedzi na ich gest, też nie jest w porządku. Oby nie przynioslo negatywnej odpowiedzi za opis Szpitala. No nic udostępniam i bacznie będę obserwować kolejne Wasze kroki.Życzę by Monika się wybudzila ze śpiączki. By mogła być zdrowa i w pełni sprawna. Dużo siły. Podaj adres Szpitala, sali wyśle książeczki, które będziesz mógł dzielny tato czytać swojej córeczce.