Jesteśmy Murem Za Owsiakiem! - Solidarni z WOŚP ❤ Jerzy Owsiak ❤

„Liczba zamkniętych oddziałów będzie rosła lawinowo” – WOŚP wesprze psychiatrię dziecięcą

Pacjentów psychiatrycznych wśród dzieci i młodzieży jest coraz więcej. Brakuje natomiast pieniędzy i lekarzy tej specjalizacji. Między innymi z tego powodu zamykane są kolejne szpitalne oddziały. Ten proces będzie przebiegał lawinowo – ostrzega konsultant krajowa w dziedzinie psychiatrii. Materiał programu „Polska i świat”.

Zainteresowanie warszawskim oddziałem psychiatrii dziecięcej jest tak duże, że niedługo trzeba będzie zawiesić jego działalność.

– Lekarze po prostu poddali się i w zeszłym roku w grudniu wszyscy złożyli wypowiedzenia, które skutkują na ostatni dzień marca – mówi w rozmowie z reporterem „Polski i świata” Robert Tomasz Krawczyk, dyrektor Samodzielnego Publicznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. Józefa Polikarpa Brudzińskiego w Warszawie. To część Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

(…)

Minister zdrowia Łukasz Szumowski zwiększył wydatki na tę specjalizację. Ma również plan na reformę – wprowadzenie poradni psychologiczno-pedagogicznych, w których wizyty poprzedzałyby przyjęcie do szpitalnego oddziału. Rok temu powołano nawet specjalny zespół, ale przeprowadzenie zmian systemowych to kwestia wielu lat.

Psychiatrię dziecięcą zdecydowała się wesprzeć Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Na sprzęt i szkolenia przeznaczy prawie dziewięć milionów złotych.

– Mamy cały plan zakupów, poczynając od mebli szpitalnych, które po prostu mogą zmienić cały obraz tego miejsca, kończąc na czymś ważnym, co się nazywa testami. Są testy, szkolenia, niezwykle pomagające przy pracy na tych oddziałach – zapowiedział Jerzy Owsiak.

cały materiał dostępny na TVN24

Napisz komentarz

Skomentuj wpis