Jesteśmy Murem Za Owsiakiem! - Solidarni z WOŚP ❤ Jerzy Owsiak ❤

Michał Rachoń z TVP: „Jerzy Owsiak, który inaczej niż Jarosław Kaczyński zasiada w zarządzie i sam siebie wydelegował do spółki, która należy do WOŚP.”

Michał Rachoń, dziennikarz TVP, był ostatno gościem Polskiego Radia 24. Rozmawiał tam m.in. o „taśmach Kaczyńskiego”.

– Publikacja ,,Gazety Wyborczej” nie przyniesie żadnej istotnej zmiany. Elektorat PO utwierdzi się w swoim krytycznym spojrzeniu na Jarosława Kaczyńskiego, a elektorat PiS utwierdzi się w swoim przekonaniu, że Jarosław Kaczyński jest dobrym liderem – powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Rachoń.

Najważniejsze słowa, które najbardziej nas interesują padły pod koniec reportażu. Wtedy Rachoń porównał Jarosława Kaczyńskiego do… Jerzego Owsiaka. Temu drugiemu zarzucił, że w przeciwieństwie do prezesa PiS, Owsiak sam się zrobił prezesem Fundacji i pobiera w niej wynogradzenie.

– Instytut im. L. Kaczyńskiego nie jest najsłynniejszą fundacją w kraju, jest nią WOŚP. Jej fundatorem jest Jerzy Owsiak, który inaczej niż Jarosław Kaczyński zasiada w zarządzie i sam siebie wydelegował do spółki, która należy do WOŚP. W niej pobiera wynagrodzenie. (…) Ci, którzy zadają Jerzemu Owsiakowi pytania dotyczące jego aspektu finansowego są narażani na totalne ataki, a ,,Gazeta Wyborcza” nigdy nie wpadła na to, żeby twarz WOŚP nazwać biznesmenem. Mam wrażenie, że funkcjonują dwa systemy tego co wolno, a czego nie wolno – mówił Michał Rachoń.

1 komentarz

Skomentuj wpis