Jesteśmy Murem Za Owsiakiem! - Solidarni z WOŚP ❤ Jerzy Owsiak ❤

Nagrody im. ks. Tischnera. Wśród laureatów Jerzy Owsiak z żoną

O. Ludwik Wiśniewski, Łukasz Garbal oraz Lidia Niedźwiedzka-Owsiak i Jerzy Owsiak zostali tegorocznymi laureatami Nagrody Znaku i Hestii imienia księdza Józefa Tischnera.

Nagroda zostanie wręczona 30 marca podczas 19. Dni Tischnerowskich w Krakowie – poinformowali na wtorkowej konferencji prasowej organizatorzy wydarzenia. Patronem nagrody jest zmarły w 2000 r. ks. Józef Tischner – kapłan, filozof, publicysta i pisarz, autor m.in. „Historii filozofii po góralsku”, „Filozofii dramatu” i „Sporu o istnienie człowieka”.

W kategorii inicjatyw duszpasterskich i społecznych, współtworzących „polski kształt dialogu Kościoła i świata”, nagrodzeni zostali Lidia Niedźwiedzka-Owsiak i Jerzy Owsiak za działalność w ramach Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która od ponad ćwierćwiecza nieprzerwanie wyposaża tysiące polskich szpitali w sprzęt ratujący życia i za to, że uczą innych „radości pomagania” i pokazują, że „dobro nie ma pokoleniowych, narodowych czy światopoglądowych granic”.

Nagroda jest przyznawana od 2001 r. Jej fundatorami są: Grupa Ergo Hestia oraz Społeczny Instytut Wydawniczy Znak. Każdy z laureatów otrzyma statuetkę zaprojektowaną przez rzeźbiarza Mariana Gromadę oraz 33 tys. zł.

źródło

Napisz komentarz

Skomentuj wpis