Jesteśmy Murem Za Owsiakiem! - Solidarni z WOŚP ❤ Jerzy Owsiak ❤

Wspiera WOŚP, jest niezastąpiony, został zwolniony – dyrektorem szpitala radny Zjednoczonej Prawicy

Wczoraj w sieci opublikowana została zaskakująca decyzja dyrektora bialskiego szpitala, w której to Adam Chodziński – radny Zjednoczonej Prawicy – postanowił zwolnić ze stanowiska kierownika Oddziału Neonatologicznego.

Riad Haidar o owej decyzji poinformował za pomocą kanału społecznościowego. Pan Haidar od lat aktywnie wspierał Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
Kochani,

Z ogromnym smutkiem i żalem informuję Was, że decyzją Dyrektora szpitala Adama Chodzińskiego (radnego Zjednoczonej Prawicy) od 1 stycznia 2020 nie będę już kierował Oddziałem Neonatologicznym w bialskim Szpitalu.

To zaskakująca decyzja i zupełnie dla mnie niezrozumiała. Prawie 30 lat kierowałem tym oddziałem i nigdy nie było żadnych zarzutów do mojej pracy, wręcz przeciwnie. Oddział uznawany jest za jeden z najlepszych w Polsce i zapewnia leczenie na najwyższym światowym poziomie.

Sytuacja o tyle smutna, że jest to wyłącznie decyzja polityczna i nie ma na uwadze dobra moich małych podopiecznych i ich rodziców.

Bardzo serdecznie dziękuję Wam za okazaną dotychczas wsparcie, ale to już chyba koniec mojej ponad 40 letniej służby na rzecz maluchów w bialskim szpitalu.

Jest mi po ludzku bardzo smutno.💔

Riad Haidar

Do całej sytuacji odniósł się dziś Jurek Owsiak. Wystosował on apel do p. Adama Chodzińskiego, dyrektora Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej, w którym czytamy:
Szanowny Panie Dyrektorze,

● Dotarła do nas do WOŚP informacja, iż dr Riad Haidar, dotychczasowy Ordynator Oddział Neonatologiczny im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. w Pańskim szpitalu, od Nowego Roku nie będzie już kierował tym oddziałem.

● Panie Dyrektorze, skąd taka decyzja? Raid Haidar to jeden z najbardziej cenionych neonatologów w Polsce! Posiada ogromną wiedzę specjalistyczną, kształci kolejne pokolenia młodych lekarzy, jego pracy i zaangażowaniu setki tysięcy najmłodszych pacjentów zawdzięcza życie i zdrowie.
Oddział, którym tak długo kierował, to absolutna perła w świecie polskiej neonatologii! Trafiają tam noworodki z najcięższymi schorzeniami, często podejmowana jest tam walka o życie tych maluchów. Oddział pracuje i leczy na najwyższym światowym poziomie co było wielokrotnie doceniane, zresztą nie tylko w Polsce.

● Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, widząc doskonale efekty pracy bialskiego oddziału, nigdy nie odmawiała mu wsparcia w postaci najnowocześniejszych urządzeń (https://www.wosp.org.pl/medycyna/sprzet/przekazany-sprzet). Pracuje w nim sprzęt od WOŚP wartości 2⃣,9⃣ mln PLN i stanowi on podstawę nowoczesnego wyposażenia oddziału. Są to nowoczesne inkubatory, ultrasonografy, stanowiska do resuscytacji, sprzęt do nieinwazyjnego wspomagania oddechu noworodków, respiratory, lampy do fototerapii czy leżanki dla rodziców. Długo by wymieniać. Wielokrotnie jednak odwiedzaliśmy bialski oddział, widzieliśmy jak fantastyczny użytek z darów Fundacji robią zatrudnieni tam specjaliści pod wodzą dr Haidara i zawsze stawialiśmy ten właśnie oddział za wzór wielu innym placówkom w Polsce. Nie bez powodu oddział ten nosi imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (https://www.wosp.org.pl/medycy…/lekarze-o-wosp/oddzialy-wosp), doceniliśmy w ten sposób jego profesjonalizm i światowy poziom.

● Panie Dyrektorze, publiczny system opieki zdrowotnej w Polsce przeżywa dziś zapaść. Brakuje w polskich szpitalach 7⃣0⃣ tysięcy lekarzy, co w wielu miejscach jest przyczyną zamykania lub zawieszania oddziałów szpitalnych. Czy naprawę stać Pana na to, by w taki sposób potraktować jednego z najbardziej docenianych lekarzy neonatologów w Polsce? Czy nie igra Pan życiem i zdrowiem najmłodszych pacjentów?

● Stanowczo oświadczamy – Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy uznaje tę decyzję za fatalną dla szpitala, a przede wszystkim dla pacjentów. Panie Dyrektorze, oczekujemy pilnej odpowiedzi na najprostsze pytanie – dlaczego?

Jurek Owsiak & Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Oświadczenie szpitala z Białej Podlaskiej ws. odwołania doktora Haidara przez dyrektora z PiS

2 komentarze

Skomentuj wpis

  • To decyzja kaczora to qwa nazistowska tak nazistowska eutanazja najmłodszych Polaków gorszego sportu . PIS to partia nazistów a Kaczyński jest ich fürerem decydujący o wszystkim .A teraz czekam na poranną wizytę policji .Piszę to co czyje.