Jesteśmy Murem Za Owsiakiem! - Solidarni z WOŚP ❤ Jerzy Owsiak ❤

Policja przesłuchiwała dziś Jurka Owsiaka za użycie słowa „zajebisty” – wszystko przez donos „anonimowego” internauty

Jerzy Owsiak był dziś przesłuchiwany na posterunku policji w Warszawie. Wszystko przez donos „anonimowego” internauty, któremu nie podobało się to, że Owsiak użył m.in. słowa „zajebisty”.

Mam krótkie pytanie i bardzo proszę o Waszą ocenę zdarzenia. Dzisiaj na posterunku policji w Warszawie, zresztą nie po raz pierwszy złożyłem zeznanie w sprawie użycia przeze mnie między innymi słowa „zajebisty” (słownik języka polskiego PWN podaje, że jest to wyraz pospolity).

Otóż policja otrzymała takie doniesienie od pewnego anonimowego internauty, który również nie po raz pierwszy próbuje interesować moją osobą organy ścigania. I nie po raz pierwszy policja wezwała mnie do siebie, abym złożył stosowne wyjaśnienie.

Ja miałem na to czas, ale policjant poświęcił na to kilkadziesiąt minut, moim zdaniem, bardzo cennego czasu. Uważam, że policja ma naprawdę na głowie dużo, dużo, dużo poważniejsze sprawy. Tymczasem funkcjonariusz siedzi, spisuje zeznanie, wsłuchuje się w okoliczności zdarzenia. Na szczęście atmosfera super, zresztą zawsze spotykam się przy tych wizytach w najróżniejszych komisariatach z ogromną sympatią i zrozumieniem.

No, ale fakt jest faktem. Więc pytam Was – czy moglibyśmy wpłynąć na to, aby słowo „zajebisty” nie zawracało głowy organom ścigania? Słowo „zajebisty” jest słowem używanym często, także przeze mnie i używam go osobiście dla podkreślenia i wyrażenia stanu moich emocji. Chodzi o to, aby szybko, a także zrozumiale dla moich słuchaczy, te emocje opisać. Nie pamiętam, abym to słowo przykleił do czegoś, co byłoby złe, niedobre, nieprzyjemne. Absolutnie pozytywny przekaz! Czy policja powinna się zajmować takimi sprawami?

Co więcej, po wyroku w Słubicach za mój występ u Piotra Bukartyka, kiedy zostałem ukarany kwotą 130 zł za tzw. użycie słów nieprzyzwoitych, myślałem, że ten wyrok będzie miał przełożenie na płynność i kulturę naszego języka polskiego w wykonaniu osób publicznych. Jak sami widzicie, nic tego i chyba nadal jestem jedyną osobą znaną publicznie, która takie 130 zeta wzięła na klatę i od tej pory bardzo, ale to bardzo gryzę się w język. W żaden sposób nie wpłynęło to na piękną melodię naszego języka, który w ustach osób publicznych i znanych syci nasze uszy jak śpiew ptaków. Nic z tych rzeczy! Osoby publiczne potrafią tak bezkarnie tak „pojechać” językiem, że mój występ na scenie rockowego festiwalu to istotnie kraina łagodności.

A tak na końcu – niech kamieniem rzuci ten, który nigdy nie rzucił gdzieś w przestrzeń słowa niecenzuralnego. Ludzie! Jakże ciężko byłoby nie raz w dwóch słowach określić swoje emocje, bez użycia tzw. słów niecenzuralnych!

Tymczasem, w kolejce na rozpatrzenie czekają kolejne doniesienia anonimowego internauty. No i co o tym myśleć?

16 komentarzy

Skomentuj wpis

 • spowszednienie czegoś jest spowodowane czestym stosowaniem. Uzywajmy więc tego słowa i jeszcze paru, publicznie i na necie. Jednoczesnie piszmy na siebie wzajem donosy na policję. Niech sie tym zajmują. A co.

 • Trzeba było użyć „Motyla noga!” albo „Dobra rada, wujku! PYCHA!”. No nie pomyślałeś 😂😂 Pozdrawiam bardzo serdecznie!!!

 • Jest taki psychol, bodajże z Chojnowa, który nie może strawić fenomenu Jurka i WOŚP. Pewnie to jest ten anonimowy internauta.

 • Telewizja Publiczna tzw TVP-is. Polski film idzie co drugie słowo to ku***a, ch***j itp. Pytam się czy Kurski został wezwany przez Policję. Osobiście od dzisiaj mimo że nie na widzę TVP-kur****zji będę nagrywał filmy i programy ze słowami uważanymi za obelżywe i wysyłał jako zgłoszenie na Policję. Proponuję to innym normalnie myślącym.

 • Panie Jerzy ,sugeruję w okresie dobrej zmiany używać alternatywnie słowa „Jedwabisty’.Aktualnie to taka sytuacja jak ze Szwejka ,muchy obsrały Najjaśniejszego Pana.
  Pozdrawiam z Krakowa

 • Brak słów! Zajebisty Jesteś Jurek!!!
  Mogę się tłumaczyć na komendzie za Ciebie… MUREM ZA OWSIEKIEM !!!

 • Też złożę doniesienie, jeżeli jeszcze raz użyjesz przysłówka „ciężko” w zdaniu, w którym powinno być „trudno” TO NIE SĄ SYNONIMY! Czy tak trudno, TRUDNO, NIE CIĘŻKO, nauczyć się poprawnie mówić i pisać po polsku?

 • Może zrobić takie koszulki z napisem „Owsiak jest zajebisty!!!” 🙂 Jak będzie nosić taką koszulkę milion osób to wszystkich nas nie przesłuchają 🙂

 • Kopnąć go za przeproszeniem w dupę i się tym nie przejmować
  Bo to był jakiś Ksiądz chyba