Jesteśmy Murem Za Owsiakiem! - Solidarni z WOŚP ❤ Jerzy Owsiak ❤

Poznań: Psiaki zbierają na dzieciaki! – Golden Retriever WOŚP

To był piękny dzień. Kwotę którą zebrali Golden Retriever WOŚP w Poznaniu zwala z nóg.

Stary Rynek przeżył w południe istne oblężenie. Te piękne psy wraz ze swoimi właścicielami do dziewięciu puszek zebrali aż: 73 965,97 złotych! Brawo Poznań – macie ogromne, gorące serca!

Golden Retriever WOŚP w Poznaniu gra z orkiestrą od 10 lat. Z roku na rok właściciele psów mają coraz więcej pomysłów i więcej zebranych pieniędzy. Grupa jest już dobrze znana i rozpoznawana w całej Polsce.

Skąd wziął się pomysł?

Spotykaliśmy się na poznańskiej Cytadeli z grupą znajomych, miłośników psów – głównie Golden Retrieverów. 10 lat temu stwierdziliśmy, że skoro w innych miastach w Polsce psy też pomagają, to trzeba to zorganizować u nas. Zacząłem szukać jeszcze wtedy na Naszej Klasie – bo nie było Facebooka – więcej ludzi z Goldenami. Z każdym rokiem było nas więcej, staliśmy się już po 2 latach największą grupą w Polsce bijącą rekordy popularności i zbieranych sum. Nie jesteśmy żadną fundacją, organizacją prawną. Nie jest nam to potrzebne. Jesteśmy wciąż tylko i aż grupą przyjaciół, dla których pomaganie stało się pasją. – opisuje początki Szymon Kapela. Wciąż głównym celem jest dla nas WOŚP, ale w ciągu całego roku uczestniczymy też w innych akcjach z naszymi Goldenami. Jeździmy do przedszkoli i placówek edukacyjnych, zbierając karmę dla psów w schroniskach. Uczestniczymy też w piknikach charytatywnych i dla osób niepełnosprawnych. Podsumowując, pomysł zrodził się spontanicznie i ta spontaniczność towarzyszy nam do dnia dzisiejszego – dodaje.

Kwota jaką zebrali przez 10 lat wynosi prawie 400 tysięcy złotych. W 27 finale rekordowa puszka miała niecałe 20 tysięcy złotych. Do tego warto wspomnieć o aukcjach internetowych, z których już teraz jest ponad 1 000 złotych.

W tym roku będzie przeszło 75 tysięcy – podsumowuje tegoroczną zbiórkę Szymon.

To piękne co zorganizowali, psiaki zbierają na dzieciaki.

Czekamy na Wasze historie na kontakt@muremzaowsiakiem.pl.

 

2 komentarze

Skomentuj wpis

  • Fantastycznie! Od 5 lat przychodzę w Poznaniu podczas WOŚP do tych właśnie Goldenów. Wspaniale psy i bardzo mocno zaangażowani właściciele! Za rok widzimy się znów! Do zobaczenia! 🙂