Jesteśmy Murem Za Owsiakiem! - Solidarni z WOŚP ❤ Jerzy Owsiak ❤

Prezenty od WOŚP dla szpitali w regionie – także w Toruniu

Do szpitali w Toruniu, Bydgoszczy i Grudziądzu trafi wkrótce najnowocześniejszy sprzęt medyczny od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zakończył się 52. konkurs ofert WOŚP na zakup sprzętu o wartości aż 106 milionów złotych dla placówek w całej Polsce.

Był to pierwszy konkurs organizowany w oparciu o wynik 27. Finału Orkiestry.

– Po rekordowym Finale mamy za sobą rekordowe zakupy sprzętu medycznego – powiedział Jerzy Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji WOŚP – 106 mln złotych wydanych na sprzęt medyczny to prawdziwy kosmos! W ten właśnie sposób od samego początku naszej działalności rozliczamy społeczne pieniądze, które w zaufaniu przekazują nam Polacy w czasie styczniowych Finałów. To święto społeczeństwa obywatelskiego i sedno działań organizacji pozarządowych. Udało nam się po raz kolejny w sposób absolutnie bezprecedensowy wesprzeć nasz publiczny system opieki zdrowotnej sprzętem najwyższej światowej klasy. Dziękuję więc z całego serca wszystkim Polakom, którzy 4 miesiące temu zdecydowali się wesprzeć nas swoimi pieniędzmi.

Orkiestra kupiła w sumie 55 urządzeń medycznych – to stacjonarne aparaty RTG, rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe klasy wyższej oraz premium, kardiomonitory oraz aparaty do znieczuleń przeznaczonych do pracy w środowisku rezonansu magnetycznego. Z tej puli kilka urządzeń trafi Szpitala Uniwersyteckiego im.Jurasza w Bydgoszczy, Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu oraz Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu (Szpital Dziecięcy). Sprzęt będzie wykorzystywany w Zakładach Diagnostyki Obrazowej i Radiologii.

Zakupione przez Orkiestrę urządzenia staną się prezentem dla 28 ośrodków na terenie całej Polski.

Przypomnijmy, że WOŚP gra od 1993 roku. Od tamtego czasu, podczas wszystkich finałów, zebrano ponad miliard złotych. Obecnie sprzęt od Orkiestry jest podstawą nowoczesnego wyposażenia wszystkich szpitali, w których leczy się dzieci w Polsce.

źródło: torun.eska.pl

Napisz komentarz

Skomentuj wpis