Jesteśmy Murem Za Owsiakiem! - Solidarni z WOŚP ❤ Jerzy Owsiak ❤

Przepłynie 280 kilometrów na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Mieszkająca w Londynie Starachowiczanka, Justyna Radomska-Chodorowska chce przepłynąć 280 kilometrów na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Rozpoczęła to w piątek wieczorem, w starachowickiej krytej pływalni, gdzie przepłynęła 112 długości basenu (2800 metrów).

Przepłynięcie 280 kilometrów zajmie jej 10 miesięcy. W każdym miesiącu przepłynie 28 kilometrów. Swój maraton zakończy 12 stycznia 2020 roku (w dniu 28. Finału WOŚP) też w Starachowicach, przepływając ostatnie 28 kilometrów.

– Kiedyś z gitarą w ręku, a po wyjeździe z kraju przez internetowe zbiórki pieniędzy wspomagałam orkiestrę. Pierwsze finały były zabawą, ale kiedy zostałam mamą a mój syn był badany sprzętem z naklejonym dobrze mi znanym serduszkiem, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nabrała dla mnie nowego znaczenia – między innymi mówi pływaczka.

– Pomysł z 280 kilometrami wyszedł od znajomego, Simona. Zasugerował mi, że poprzez zwiększenie trudności, wyzwanie stanie się dla mnie bardziej wartościowe. Tak zrodził się pomysł przepłynięcia odległości 280 km pomiędzy symbolicznymi punktami na mapie Warszawą i Gdańskiem- w prostej linii 283 kilometry.

W najbliższych dniach powinna być dostępna strona, na której będzie można śledzić wirtualną podróż Justyny Radomskiej -Chodorowskiej. Pierwszy odzew na akcję już jest. Wyzwanie Justyny Radomskiej – Chodorowskiej podejmują członkowie, Starachowickiego Klubu Morsów „Wektor”, którzy będą pływać w każdą niedzielę w zalewie na Piachach.

źródło

Napisz komentarz

Skomentuj wpis