Jesteśmy Murem Za Owsiakiem! - Solidarni z WOŚP ❤ Jerzy Owsiak ❤

Toruń na WOŚPowo: Słynne wahadło zmienia nazwę

Wahadło Foucalta, czyli największy eksponat w Centrum Nowoczesność Młyn Wiedzy zmienia nazwę. Od 21 lutego (czwartek) będzie ona brzmiała „COM@COM – Usługi Informatyczne Rafał Kośmicki”

„Nowy chrzest” wizytówki toruńskiego centrum nauki to efekt współpracy Młyna Wiedzy i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jedną z głównych atrakcji podczas 27. finału WOŚP była właśnie możliwość wylicytowania zmiany nazwy. Zwycięzca zapłacił za nią 2225 zł. Teraz, przez cały rok wahadło, którego działanie jest potwierdzeniem istnienia ruchu obrotowego ziemi, nosić będzie miano, nadane mu przez przedsiębiorcę Rafał Kośmicki, właściciela firmy informatycznej COM@COM.

 Jestem absolwentem Wydziału Fizyki i Astronomii i Informatyki Stosowanej, i codziennie podczas lat studiów mijałem wahadło zawieszone na korytarzu mojego wydziału, stąd pomysł, żeby wziąć udział w tej licytacji. Jestem również tatą dwóch córeczek. Każda wizyta u lekarza i otwarcie książeczki zdrowia przypomina mi, że pierwsze badania córek były na sprzęcie finansowanym przez WOŚP.  Działania i pomoc WOŚP dla noworodków, niemowląt i małych dzieci są nieocenione – mówi Rafał Kośmicki.

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy po raz szósty zagrało z Wielką Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 Cieszymy się, że w ten sposób, poprzez licytację nazwy najdłuższego stale działającego wahadła Foucaulta w Polsce, możemy wspierać cele statutowe Fundacji. Panu Rafałowi dziękuję, że zdecydował się na udział w aukcji i gratuluję wygranej – mówi Monika Wiśniewska, dyrektor centrum nauki.

Już dziś przedstawiciele Centrum Nowoczesności zapowiadają, że w przyszłym roku również postarają się przygotować ciekawe atrakcje dla wszystkich odwiedzających, tak żeby mieszkańcy miasta równie chętnie wzięli udział w organizowanych konkursach i zabawach.

Oficjalne wręczenie certyfikatu zmiany nazwy wahadła przedstawicielowi firmy COM&COM i podziękowań od toruńskiego sztabu WOŚP nastąpi w czwartek, 21 lutego o godzinie 11:00.

Źródło: ototoruń.pl

Napisz komentarz

Skomentuj wpis