Jesteśmy Murem Za Owsiakiem! - Solidarni z WOŚP ❤ Jerzy Owsiak ❤

TVP żąda wpłaty na WOŚP. I przeprosin

Telewizja Polska żąda od Towarzystwa Dziennikarskiego przeprosin i wpłat na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Telewizja żąda przeprosin za treść oświadczenia „Dość nienawiści w TVP” które po śmierci Pawła Adamowicza wystosowało Towarzystwo Dziennikarskie. Dotyczyło ono przede wszystkim słynnego wydania Wiadomości TVP1 z 14 stycznia, w którym o śmierć prezydenta Gdańska pośrednio obwiniono opozycję i WOŚP.

47 sygnatariuszy, którzy podpisali się pod oświadczeniem, stwierdziło w nim, że TVP naruszyła zasady etyki dziennikarskiej, łamała „ustawę o radiofonii i telewizji, walcząc z nienawiścią wybranych tylko polityków i nie widząc win innych, a najbardziej – swoich własnych”.

 

Sygnatariusze przypomnieli także, że w materiałach TVP Paweł Adamowicz był oczerniany, a jeden z dziennikarzy został nawet zawieszony za agresję wobec prezydenta Gdańska.

„Szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski i prezes TVP Jacek Kurski nie mają dziś moralnego prawa do kierowania mediami publicznymi” – pod tymi słowami podpisało się 47 osób, wśród nich m.in. Seweryn Blumsztajn, Bianka Mikołajewska, Renata Kim, Krzysztof Turowski, Piotr Pacewicz, Jan Hartman, Katarzyna Lengren, Wojciech Czuchnowski, Wojciech Maziarski, Wojciech Mazowiecki, Cezary Łazarewicz, Jacek Żakowski.

Do wszystkich sygnatariuszy oświadczenia Telewizja Polska wysłała pismo przedprocesowe, w którym domaga się przeprosin i wpłacenia przez każdego z nich 1000 zł na WOŚP.

Towarzystwo przepraszać nie zamierza.

„Nie zmieniliśmy zdania na temat dziennikarstwa uprawianego przez TVP. Jest to nachalna propaganda nie mająca nic wspólnego z regułami dziennikarstwa, obiektywizmem i umiarem. Nie znajdujemy powodów by przepraszać TVP, będziemy dalej ją krytykować i nie damy się zastraszyć. Jesteśmy gotowi bronić naszej opinii przed sądem” – czytamy w komunikacie Towarzystwa dziennikarskiego cytowanym przez Wirtualną Polską.

źródło: rp.pl

Napisz komentarz

Skomentuj wpis