Jesteśmy Murem Za Owsiakiem! - Solidarni z WOŚP ❤ Jerzy Owsiak ❤
koronawirus

WOŚP zakupiło testy na koronawirusa i nawiązało współpracę z MON

Dosłownie kilka minut temu Prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podał nowe wiadomości odnośnie podjętych działań w walce z koronawirusem.

Pierwsza pozytywna wiadomość, o której poinformował Jerzy Owsiak to pozytywne rozmowy z Ministerstwem Obrony Narodowej przy skonfigurowaniu transportu z Chin zamówionych przez Fundację osobistych pakietów ochronnych i kardiomonitorów. Jak zaznacza Jerzy Owsiak MON bardzo szybko odezwało się do WOŚP w celu ustalenia konkretów.
Jerzy Owsiak poinformował również o zakupie 3000 testów na koronawirusa, które trafią do laboratorium imienia WOŚP w Łodzi – Oncolab. Koszt tych testów to 190612,22zł. Fundacja nie wyklucza dalszych ich zakupów. Poniżej prezentujemy pełną wiadomość od Jerzego Owsiaka.

Od wczoraj próbujemy razem z Ministerstwem Obrony Narodowej skonfigurować transport z Chin zamówionych przez nas osobistych pakietów ochronnych i kardiomonitorów. Super, że po liście, a później mojej informacji w TVN24, natychmiast odezwało się do nas Ministerstwo Obrony Narodowej. Bardzo konkretna rozmowa i trzymajmy kciuki, aby transport się powiódł, a co najważniejsze – by odbył się bezpośrednio na trasie Chiny – Polska.
Zamówiliśmy także 3000 testów na koronawirusa dla laboratorium Oncolab w Łodzi, o którym wczoraj pisałem. Laboratorium nosi imię WOŚP, bo kilka lat temu wyposażyliśmy je całkowicie w sprzęt. Teraz jego praca pomoże Łodzi i okolicom przeprowadzać sprawnie testy na koronawirusa. W Polsce działa kilkadziesiąt podobnych laboratoriów, zbieramy informacje na temat testów, które są przez nich używane. Fundacja rozważa także zakup dodatkowych partii testów. Te dla Łodzi kosztowały 190 612,22 zł.

Bardzo dziękujemy za niesamowity odzew w sprawie funduszu interwencyjnego. Zwracamy się przy okazji z ogromną prośbą o nie traktowanie tego Funduszu jako sposobu zamówienia wsparcia dla poszczególnych szpitali, które są bliskie sercu darczyńcom. Korzystając z Funduszu chcemy dokonywać określonych zakupów dla tych najbardziej potrzebujących, wytypowanych przez Ministerstwo Zdrowia szpitali jednoimiennych oraz wskazanych przez województwa szpitali stanowiących pierwszą linię w walce z koronawirusem. W sumie to ponad 50 placówek, więc kupowany sprzęt generalnie trafi do wszystkich tych najważniejszych miejsc. Ale nie według „koncertu życzeń”, ale według potrzeb i możliwości wynikających z naszych zakupów.
Świetnie działa pomagamy.wosp.org.pl! Jest już ponad 1000 punktów w całej Polsce, gdzie możemy zgłosić swoją potrzebę, na przykład zrobienia zakupów. Budujmy wszyscy sieć dobrosąsiedzkiej pomocy, zresztą nie tylko w Polsce – oprócz Brukseli w Belgii pomoc w tych sprawach oferują także sztaby w Niemczech, Anglii i Finlandii, Holandii i Hiszpanii.

Głowa do góry, pokonamy wirusa! Na moim osiedlu taki piękny rysunek dodaje nam i mnie każdego dnia dużo radości, a drugie zdjęcie to moja odpowiedź z mojego balkonu.

3 komentarze

Skomentuj wpis